Na niedawno zorganizowanej Konferencji Inaugurującej III Kongres Demograficzny w Polsce, Prezes Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), dr Dominik Rozkrut, zaprezentował pierwsze wstępne dane z Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań przeprowadzonego w 2021 roku. Uroczystość ta, odbywająca się w Pałacu Prezydenckim pod honorowym patronatem Prezydenta Andrzeja Dudy, była transmitowana online, co pozwoliło na szersze udostępnienie wyników.

Przedstawione wyniki Spisu Powszechnego rzucają światło na aktualną liczbę mieszkańców Polski, ich rozkład demograficzny oraz ogólną liczbę mieszkań i budynków w kraju. To ważne informacje dla wszystkich zainteresowanych demografią i rozwojem społecznym Polski.

Dodatkowo, na oficjalnej stronie GUS dostępne są linki do publikacji, które szczegółowo opisują metodologię i organizację Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Dla osób zainteresowanych szczegółami demograficznymi, te zasoby są bezcenną kopalnią wiedzy.

W przyszłości planowane jest udostępnienie kolejnych danych z Narodowego Spisu Powszechnego, które będą publikowane zgodnie z ustalonym harmonogramem. Te dane pozwolą na głębsze zrozumienie zmian demograficznych zachodzących w Polsce.

Źródło: https://lublin.stat.gov.pl/

Archiwum: styczeń 2024