Wtorek, 23 czerwca 2026
Imieniny: Wanda, Zenon, Józef

Wzruszające pożegnanie starszaków: finał roku przedszkolnego w parafii św. Maksymiliana Kolbe

Nie trzeba wielkiej sceny, by wywołać wielkie emocje. W salce kościoła pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe rodzice zebrali się, by zobaczyć ostatni wspólny występ najstarszej grupy przedszkolaków z oddziału zamiejscowego przedszkola im. Jana Pawła II. Dla wielu rodzin było to symboliczne zamknięcie ważnego rozdziału - przedszkola - i początek myślenia o kolejnym etapie edukacji.

Program artystyczny na pożegnanie przedszkola

Uroczystość miała charakter podsumowania tego, co dzieci przeżyły i czego nauczyły się przez lata w przedszkolnych murach. Najstarsza grupa przygotowała specjalny program artystyczny: były tańce, piosenki i recytacje, a całość powstała przy wsparciu nauczycielek. Występ rozpoczął się słowami, które od razu ustawiły nastrój wydarzenia - o pożegnaniu i machaniu na do widzenia w stronę przedszkola.

W kolejnych częściach programu dzieci nie tylko prezentowały umiejętności, ale też kierowały krótkie, pełne wdzięczności słowa do dorosłych. W wierszykach dziękowały rodzicom i nauczycielkom m.in. za cierpliwość, wspólną naukę nowych rzeczy, pomoc w przełamywaniu dziecięcych lęków oraz codzienne wsparcie, które dodawało im odwagi.

Podziękowania i życzenia na dalszą drogę

Do zgromadzonych zwróciła się także dyrektor przedszkola, Katarzyna Foryś, przypominając, jaką rolę pełni przedszkole w rozwoju dziecka: od pierwszych doświadczeń, po naukę funkcjonowania w grupie i rozwijania talentów w konkursach oraz przedstawieniach.

„To tutaj poznawały litery, cyfry, rozwijały swoje talenty podczas konkursów i przedstawień, a przede wszystkim uczyły się zgodnego życia w grupie, marzeń i radości z codziennych sukcesów. Życzę państwu wielu powodów do dumy, satysfakcji, radości i wytrwałości w towarzyszeniu dzieciom na kolejnych etapach ich rozwoju.”

Katarzyna Foryś, dyrektor przedszkola

Wzruszenia nie ukrywał również Norbert Grabowski, wójt gminy Lubin, który podziękował dzieciom za występ i mówił o tym, że przejście do szkoły nie musi oznaczać smutku - bo nowy etap to nowe relacje i doświadczenia.

„Bardzo się wzruszyłem. Daliście z siebie wszystko. Przed wami nowy etap, ale nie ma powodów do smutku w szkole poznacie nowych przyjaciół i przeżyjecie wiele wspaniałych chwil. Szkołę tworzą przede wszystkim ludzie – nauczyciele, wychowawcy i dyrekcja, którzy będą was wspierać każdego dnia.”

Norbert Grabowski, wójt gminy Lubin

Finał uroczystości miał już typowo pamiątkowy charakter. Dzieci otrzymały dyplomy i upominki, a od wójta gminy - cukierki oraz kosze owoców. Na sali nie brakowało uśmiechów, ale pojawiły się też łzy wzruszenia. Rodzice w symboliczny sposób podziękowali nauczycielkom i dyrektorce za codzienną pracę i opiekę nad dziećmi, które właśnie zakończyły swój przedszkolny etap.

  • Miejsce spotkania: salka kościoła pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe
  • Bohaterowie wydarzenia: najstarsza grupa z oddziału zamiejscowego przedszkola im. Jana Pawła II
  • Uhonorowanie dzieci: pamiątkowe dyplomy i upominki, a od wójta gminy także cukierki i kosze owoców
Źródło: zobacz oryginał
Udostępnij:
MW

Marek Wyrzykowski

Od lat opisuje sprawy Lubina: samorząd, inwestycje i codzienne życie mieszkańców, stawiając na rzetelność.

Więcej artykułów →

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!