W obliczu zbliżających się ferii zimowych, specjaliści z lubińskiej jednostki policji podjęli serię edukacyjnych spotkań z dziecięcą i młodzieżową publicznością. Ich celem jest zwiększenie świadomości na temat bezpieczeństwa w różnych aspektach życia codziennego. Główną areną tych spotkań był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lubinie, gdzie odbywały się interaktywne prelekcje.

Działania te są częścią szerszej inicjatywy, mającej na celu edukację najmłodszych w zakresie bezpieczeństwa podczas ferii, które są dla nich okresem wypoczynku i regeneracji. Niestety, to również czas, kiedy mogą wystąpić różnorodne niebezpieczeństwa. Policjanci skoncentrowali się na zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, odpowiedzialnym zachowaniem podczas zabaw na śniegu oraz świadomości zagrożeń w sieci.

Spotkanie urozmaicone zostało przez wizytę Komisarza Lwa, żywej maskotki dolnośląskiej policji, który stał się atrakcją dla uczestników. Dzieci miały okazję do interakcji z maskotką, w tym przybicia piątki i zrobienia pamiątkowego zdjęcia. Tego typu działania, organizowane przez policjantów z Lubina, odbywają się przez cały rok, jak podkreśla asp. szt. Krzysztof Pawlik, zastępca Oficera Prasowego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Źródło: https://lubin.policja.gov.pl/

Archiwum: styczeń 2024