W trakcie kontroli autokaru, który miał przewieźć grupę młodzieży z Lubina na zaplanowaną wycieczkę, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Lubina natrafili na nieprawidłowości dotyczące kierowcy pojazdu. Okazało się, że 34-letni mieszkaniec powiatu polkowickiego, który miał prowadzić autobus, stracił uprawnienia do kierowania pojazdem w grudniu poprzedniego roku.

Zgodnie z procedurami, w okresie ferii policja zwiększa liczbę kontroli autokarów wykorzystywanych do przewozu dzieci na kolonie czy wycieczki. Dzięki temu zapewniane jest bezpieczeństwo młodych pasażerów. W tym przypadku, funkcjonariusze skupili swoją uwagę na sprawdzeniu stanu technicznego pojazdu, trzeźwości kierowcy oraz jego dokumentów. W toku tych działań wyszło na jaw, że kierowca autobusu nie miał aktualnego prawa jazdy.

W konsekwencji, konieczna była natychmiastowa zmiana kierowcy. Firma przewozowa musiała szybko znaleźć zastępstwo, aby wycieczka mogła wyruszyć. Niestety, zaistniała sytuacja spowodowała dwugodzinne opóźnienie wyjazdu. Dodatkowo, w związku z ujawnionym wykroczeniem, rozpoczęto postępowanie wyjaśniające, które ma na celu ustalenie przyczyn tego stanu rzeczy.

Przypomina się również, że kierowanie pojazdem bez odpowiednich uprawnień jest poważnym wykroczeniem, za które grozi grzywna w wysokości minimum 1500 złotych. Policja apeluje o odpowiedzialność i przypomina, że kontrolę autokaru najlepiej umówić z kilkudniowym wyprzedzeniem. Aby to zrobić, wystarczy wysłać wiadomość e-mail na adres: [email protected].

O sytuacji poinformował asp. szt. Krzysztof Pawlik, zastępca Oficera Prasowego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Źródło: https://lubin.policja.gov.pl/

Archiwum: styczeń 2024